• Testovanie T5 - informácie

• Školský rok 2023/43

Neuskutoční sa.

Školský rok 2022/23

ZRUŠENÉ na základe rozhodnutia MŠVVaŠ SR. Viac informácii nájdete tu.

Testovanie 5-2023 sa uskutoční 17. mája 2023 (streda) na všetkých základných školách Slovenskej republiky z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra a maďarský jazyk a literatúra.

Testovania sa zúčastnia žiaci 5. ročníka ZŠ, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, okrem žiakov vzdelávaných podľa vzdelávacích programov pre žiakov s mentálnym postihnutím.
          Testovanie sa uskutoční v papierovej a na niektorých školách aj v elektronickej forme.

Informácie o Testovaní 5-2023 sú zverejnené na www.nucem.

Základné informácie k Testovaniu T5/2023

Špecifikácia k testu z matematikyT5/2023

Špecifikácia k testu zo slovenského jazykaT5/2023

Školský rok 2021/22

Testovanie 5-2022 sa uskutoční 18. mája 2022 (streda) na všetkých základných školách Slovenskej republiky z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra a maďarský jazyk a literatúra.

Informácie o Testovaní 5-2022 sú zverejnené na www.nucem.

Základné informácie k Testovaniu T5/2022

Špecifikácia k testu z matematikyT5/2022

Špecifikácia k testu zo slovenského jazykaT5/2022

Školský rok 2020/21

Testovanie 5-2021 sa uskutoční 19. mája 2021 (streda) na všetkých základných školách Slovenskej republiky z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra a maďarský jazyk a literatúra.

Informácie o Testovaní 5-2020 sú zverejnené na www.nucem.

Testovanie sa neuskutočnilo (pandémia COVID-19).

Školský rok 2019/20

Testovanie 5-2019 sa uskutoční 20. novembra 2019 (streda) na všetkých základných školách Slovenskej republiky z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra a maďarský jazyk a literatúra.

Informácie o Testovaní 5-2019 sú zverejnené na www.nucem.

Základné informácie k Testovaniu T5/2019

Špecifikácia k testu z matematikyT5/2019

Špecifikácia k testu zo slovenského jazykaT5/2019

Školský rok 2018/19

Testovanie 5-2018 sa uskutoční 21. novembra 2018 (streda) na všetkých základných školách Slovenskej republiky z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra a maďarský jazyk a literatúra.

Informácie o Testovaní 5-2018 sú zverejnené na www.nucem.

Základné informácie k Testovaniu T5/2018

Špecifikácia k testu z matematikyT5/2018

Špecifikácia k testu zo slovenského jazykaT5/2018

Školský rok 2017/18

Testovanie 5-2017 sa uskutoční 22. novembra 2017 (streda) na všetkých základných školách Slovenskej republiky z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra a maďarský jazyk a literatúra.

T5-2017 elektronickou formou absolvujú vybraní žiaci tzv. certifikačných ZŠ, ktoré boli zapojené do projektu "Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania". Žiaci budú mať možnosť si vopred vyskúšať testy v elektronickom prostredí.

Informácie o Testovaní 5-2017 sú zverejnené na www.nucem.

Špecifikácia k testu z matematikyT5/2017

Špecifikácia k testu zo slovenského jazykaT5/2017

Školský rok 2016/17

Testovanie 5-2016 sa uskutoční 23. novembra 2016 (streda) na všetkých základných školách Slovenskej republiky z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra a maďarský jazyk a literatúra.

T5-2016 elektronickou formou absolvujú vybraní žiaci tzv. certifikačných ZŠ, ktoré boli zapojené do projektu "Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania". Žiaci budú mať možnosť si vopred vyskúšať testy v elektronickom prostredí.

Informácie o Testovaní 5-2016 sú zverejnené na www.nucem.

Základné informácie k Testovaniu T5/2016

Špecifikácia k testu z matematikyT5/2016

Špecifikácia k testu zo slovenského jazykaT5/2016

Školský rok 2015/16

Testovanie 5-2015 sa uskutoční 25. novembra 2015 (streda).

Zúčastnia sa ho všetci žiaci 5. ročníka ZŠ, okrem žiakov s mentálnym postihnutím. Testovanie žiakov so zdravotným znevýhodnením vzdelávaných formou školskej integrácie podľa individuálneho vzdelávacieho programu (žiaci so ZZ) bude realizované iba na vybraných školách na vzorke cca 1 000 žiakov so ZZ. O výbere žiakov so ZZ a škôl, na ktorých prebehne T5-2015 žiakov so ZZ, budú školy informované prostredníctvom osobitného listu po spracovaní údajov získaných zo zberu dát o žiakoch 5. ročníka ZŠ, t. j. do 15. októbra 2015.

Žiaci budú testovaní z predmetov matematika, slovenský jazyka a literatúra a maďarský jazyk a literatúra.

Žiaci 5. ročníka vybraných základných škôl budú mať možnosť absolvovať Generálnu skúšku elektronickej formy Testovania 5 (E-Testovanie 5).

Vzorové testy budú školám zapojeným do projektu E-test sprístupnené v systéme e-Test koncom októbra 2015.

Informácie o Testovaní 5-2015 sú zverejnené na www.nucem.

Základné informácie k Testovaniu T5/2015

Špecifikácia k testu z matematikyT5/2015