• Motto školy

• „Prišli sme sem, aby sme sa učili.

No vzdelanie nie je ešte múdrosťou.

Učme sa byť múdrymi a nechajme sa viesť.

Boh nás povedie. Boh je múdrosť.

Každý žiak je Boží originál.

Je potrebné ho prijímať takého, aký je,

objavovať v ňom Boží plán a pomáhať mu ho realizovať.“

• Východiská rozvoja školy

• Cirkevná spojená škola s organizačnou zložkou ZŠ Svätej Rodiny je katolícka škola.

Škola sleduje tie isté kultúrne ciele a výchovu mládeže ako ostatné školy. Navyše vytvára medzi žiakmi ovzdušie preniknuté duchom slobody a lásky podľa evanjelia. Dáva do súladu ľudskú kultúru vo svojom celku s posolstvom spásy tak, aby viera osvecovala vedomosti o svete, živote a človeku, ktoré žiaci postupne získavajú. Vyznačuje sa kresťanským pohľadom na skutočnosť, ktorej stredom je Ježiš Kristus.

Celkový obsah školskej výchovy sa opiera o zásady katolíckej náuky a uskutočňuje sa v spoločenstve žiakov, rodičov, učiteľov, zriaďovateľov, ďalšieho personálu a farského spoločenstva. Celé spoločenstvo školy tvorí duchovnú jednotu, ktorá sa upevňuje vzájomnou úctou, ohľaduplnosťou a láskou.

Škola uskutočňuje službu v prospech verejného dobra. Nie je vyhradená len katolíkom, aj keď žiakov formuje v duchu katolíckej viery. Do školy môžu byť prijatí aj veriaci inej kresťanskej cirkvi či náboženskej spoločnosti, aj žiaci nehlásiaci sa k žiadnemu náboženstvu, ak sú ich rodičia uzrozumení s katolíckym zameraním školy a rovnako ako ich deti ho rešpektujú.

• Zameranie školy

• 1. prioritou školy je formovanie mladého človeka v kresťanskom duchu.

2. prioritou je zameranie na matematiku a prírodovedné predmety. Toto sa odrazilo pri tvorbe inovovaného školského vzdelávacieho programu, kde prírodovedné predmety dostali a dostanú najväčšiu časovú dotáciu.

3. prioritou školy je čitateľská gramotnosť.