• Výchovná poradkyňa

• Ing. Slávka Bukatová

zs.svatejrodiny@gmail.com

• Poradenský a konzultačný deň

• Pre rodičov: utorok: 13,30 - 14,30 hod.

streda: 7,00 - 8,00 hod.

Pre žiakov: každý deň počas prestávky alebo po vyučovaní

telefónny kontakt: 056/668 3390

mail: zs.svatejrodiny@gmail.com

bukatova@azet.sk

• Dôležité termíny

• Harmonogram dôležitých termínov pri podávaní prihlášok na SŠ nájdete TU

• Ciele a úlohy výchovného poradenstva

1. Naďalej veľkú pozornosť venovať profesionálnej orientácii žiakov a ich kariérnemu rastu.
          2. V oblasti profesijnej orientácie žiakov spolupracovať s rodičmi a inštitúciami, ktoré sa podieľajú na profilovaní záujmov žiakov.
          3. V záujme poskytovania objektívnych informácií o stredoškolskom štúdiu, naďalej organizovať exkurzie do stredných škôl regiónu.
          4. Prakticky naučiť žiakov využívať webové stránky poskytujúce informácie o stredoškolskom štúdiu.
          5. V zmysle Dohovoru o právach dieťaťa priebežne monitorovať správanie sa detí a ich zmeny.
          6. Úzko spolupracovať s ostatnými členmi pedagogického zboru, najmä s triednymi učiteľmi, s rodičmi žiakov.
          7. Získavať metodickú pomoc a informačný servis v inštitúciách: centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, centrum špeciálno-pedagogického poradenstva, metodicko-pedagogické centrum, školské výpočtové stredisko a iné inštitúcie participujúce na výchove a vzdelávaní.
          8. Pre účely skvalitnenia školskej integrácie žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami dôsledne dodržiavať všeobecne záväzné predpisy, metodické pokyny a usmernenia, využívať odborné služby a intervencie centier špeciálno-pedagogického poradenstva.
          9. V prípadoch oprávneného podozrenia z ohrozenia mravného vývinu dieťaťa riešiť vzniknuté problémy v spolupráci s kompetentnými organizáciami (centrum pedagogicko-psychologickej poradenstva a prevencie, sociálny kurátor, polícia...).
          10. V súlade s Metodickým usmernením č. 7/2006-R k prevencii a riešeniu šikanovania žiakov v školách a školských zariadeniach predchádzať šikanovaniu žiakov resp. zamedziť jeho výskyt. Aj v tejto oblasti aktívne spolupracovať so všetkými vyučujúcimi.
          11. Zvláštnu pozornosť venovať podozreniu z užívania drog a iných omamných látok, podozreniu zo zanedbávania, fyzického a psychického týrania žiakov.
          12. Dôslednou diagnostikou správania sa žiakov včas podchytiť žiakov s poruchami správania a v spolupráci s triednymi učiteľmi, CPPPaP, detským lekárom a rodičmi tieto poruchy eliminovať.
          13. Viesť žiakov k objektívnemu posúdeniu vlastných schopností a zručností s ohľadom na svoje profesijné záujmy.
          14. Učiť žiakov uplatňovať svoje práva a súčasne plniť svoje povinnosti.
          15. V spolupráci s vedením školy, triednymi učiteľmi a ostatnými vyučujúcimi vytvárať podmienky pre vzdelávanie žiakov so ŠVVP s dôrazom na začlenených žiakov.