• English Championship

• V utorok 24. mája sa na našej škole konala súťaž v anglickom jazyku s názvom English Championship, kde si žiaci druhého a tretieho ročníka mohli hravou formou vyskúšať svoje vedomosti z angličtiny. Na školskom dvore sa museli prepracovať cez šesť stanovíšť, na ktorých plnili stanovené úlohy. Do súťaže sa prihlásilo 27 žiakov, ktorí dosiahli vynikajúce výsledky a skvele sa zabavili.

1. miesto  Olívia KMECOVÁ  III.B.
            2. miesto  Michal ČOPÍK        II. roč.
            3. miesto  Ella BÉREŠOVÁ     III.B. , Juraj BIELEK   II. roč.

Víťazom srdečne blahoželáme a tešíme sa na druhý ročník tejto súťaže na budúci rok.

• Testovanie žiakov 5. ročníka

• Dňa 18. 5. 2022 (streda) sa uskutoční Testovanie piatakov.

Testovanie je určené: všetkým žiakom 5. ročníka základných škôl (ZŠ) v SR s vyučovacím jazykom slovenským (VJS), maďarským (VJM) a ukrajinským (VJU) vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami (okrem žiakov s mentálnym postihnutím).

Testované predmety: matematika - 30 úloh - 60 minút, slovenský jazyk a literatúra - 30 úloh - 60 minút

Povolené pomôcky: pero, ktoré píše namodro, pomocný papier na matematiku.

Nepovolené pomôcky: pravítka, kalkulačky, zošity, učebnice a iná literatúra – matematika,

výpisky, učebnice, študijné materiály vyučovací jazyk.

Viac informácií o testovaní nájdete na www. nucem.sk/Testovanie 5

• Okresné kolo 4 - boj mladších žiakov a žiačok ZŠ

• 17. mája 2022 sa v Trebišove uskutočnila okresné kolo súťaže v 4-boji mladších žiakov a žiačok ZŠ. Súťažilo sa v 4 disciplínach: beh na 60 m, beh na 400 m, skok z miesta a hod kriketovou loptičkou.

Žiačka 6. ročníka ALŽBETA MACKOVÁ sa umiestnila v behu na 60 m na 3. mieste.

• Púť do Obišoviec

• 14. mája 2022  41 žiakov našej školy putovalo, s poldruha tisíckou prihlásených pútnikov z Ličartoviec, do Obišoviec, kde sa modlili k Panne Márii a vyprosovali milosti nielen pre seba a svojich blízkych, ale aj pre ľudí v núdzi a ohrozených vojnou na Ukrajine. Vyvrcholením dňa bolo slávenie svätej omše.

• Biblická súťaž - eparchiálne kolo

• Žiaci 2. ročníka Marek Mihajlo, Michal Čopík a Michal Vojčík sa umiestnilii v eparchiálnom kole Biblickej súťaže, ktorá sa uskutočnila 11. mája 2022 v Košiciach, na  2. mieste.

• Beseda s policajnou preventistkou

• Často sa rozprávame o tom, aké je dôležité dbať na vlastné zdravie i zdravie iných a dbať na bezpečnosť svoju aj iných. Na začiatku tohto mesiaca sme mali opäť stretnutie s preventistkou OR PZ v Trebišove, Ing. mjr. Irenou Hankoščákovou. Žiaci 8. ročníka absolvovali v pondelok 2. 5. preventívnu aktivitu zameranú na prevenciu drogových závislostí. Žiaci 1.stupňa v utorok 3. 5. mali aktivitu zameranú na dopravnú výchovu.

• Malý futbal mladších žiačok - okresné kolo

• V piatok 29. apríla sa uskutočnilo v Trebišove okresné kolo súťaže "Malý futbal mladších žiačok". Našu školu reprezentovalo družstvo dievčat vytvorené p. učiteľom Tomášom Madárom v tomto zložení: A. M. Ančočiková, A. Bajusová, K. Bohúňová, M. Iľková, N. Tkáčová, A. Macková, N. Maslišová, S. Oravetzová, N. Krupská, V. Tóthová.

Dievčatá obsadili 1. miesto a postúpili do krajského kola.

• Dvaja z jednej lavice

• Dňa 27. apríla CVČ v Sečovciach organizovalo vedomostnú súťaž pre žiakov 6. ročníka "Dvaja z jednej lavice". Našu školu reprezentovali dve dvojice Anna Mária Ančočiková, Alžbeta Macková a Karolína Suchá, Alexandra Bajusová.

Anna Mária Ančočiková a Alžbeta Macková sa umiestnili na 3. mieste.

• Krížová cesta

• V stredu 13. apríla, sa žiaci a zamestnanci školy za prítomnosti duchovného správcu školy o. Pavla Mihajla spoločne modlili na Námestí sv. Cyrila a Metoda v Sečovciach 14 zastavení Krížovej cesty. Texty jednotlivých zastavení čítali učitelia a žiaci 9. ročníka.