• Športové úspechy v októbri

• 18. októbra 2023 sa v Trebišove uskutočnilo okresné kolo v stolnom tenise.

Kategóriu žiačky ZŠ reprezentovali A.M.Ančočiková, A.Macková, M.Iľková a V.Tóthová a ziskom 2. miesta si zabezpečili postup na krajské kolo.

Kategóriu žiakov ZŠ reprezentovali J.Labanič, P. Gutek, J. Novotný,  P. Balog a obsadili 6. miesto.

24. októbra 2023 sa uskutočnilo obvodové kolo vo florbale žiakov ZŠ. Chlapci obsadili 2. miesto a postupili na okresné kolo.

• Jabĺčkový deň

• Červené, šťavnaté, sladké. Jablko. Najcennejší jesenný plod našich záhrad. Viete o tom, že aj jablko má svoj medzinárodný deň? Tým je každoročne 21. október.

Aj naši druháci strávili dopoludnie pozeraním rozprávky o jablku, plnením čitateľsko - pisateľských a matematických výziev, preverili svoje vedomosti v samostatnej práci a vyšantili sa pri jabĺčkovom tanci. Jabĺčkové učenie bolo zábavné a tešíme sa opäť o rok. A vy? Vy sa medzitým rýchlo s chuťou do jedného zahryznite.

Vaši druháci

• Divadielko - Snehulienka a sedem trpaslíkov

• Láskavosť, dobré srdce a čestnosť bývajú vždy odmenené. Pýcha a zlo potrestané. To je najkrajšie na každej z rozprávok s dobrým koncom. Jednu z nich, Snehulienka a sedem trpaslíkov, zahrali pre našich žiakov prvého a druhého ročníka v utorok 24.10.2023 študenti Spojenej školy v Sečovciach. Malí diváci celý príbeh prežívali s postavami a často až zatajili dych. Ich potlesk a rozžiarené očká svedčili o tom, že sa im predstavenie veľmi páčilo.

• PONOŽKOVÝ OKTÓBER

• ,,To chce klid a nohy v teple.“ Švejk

V tomto školskom roku sa zapájame do kampane OZ Podaj ďalej Prešov pod názvom PONOŽKOVÝ OKTÓBER. Zmyslom tejto aktivity je pred zimným obdobím vyzbierať ponožky pre ľudí v núdzi. Stačí, ak počas októbra prinesiete akýkoľvek pár nových ponožiek, rôznej veľkosti i farby, a vhodíte ich do krabice na to určenej. Vyzbierané ponožky následne odovzdáme organizáciám pomáhajúcim ľuďom v núdzi.

Ďakujeme za vašu ochotu pomáhať.
            AKCIA TRVÁ OD 1. OKTÓBRA DO 31. OKTÓBRA
            PROSÍME VÁS, PONOŽKY IBA NOVÉ, NEPOUŽITÉ!!!

• Európsky týždeň športu

• Žiaci prvého stupňa našej školy sa aj tento rok zapojili do Európskeho týždňa športu, jeho 9.ročníka, aktivitou Tanečný piatok. V piatok 29.9.2023 sme počas vyučovania venovali čas pohybu, tancu a zábave. Žiaci boli aktívni a s radosťou si takéto „tanečné piatky“ zopakujeme aj inokedy.

• Divadelné predstavenie Lazy goat

• Dňa 25.9. žiaci štvrtého a piateho ročníka spolu s pani učiteľkami navštívili divadelné predstavenie Lazy goat – Lenivá koza. Predstavenie sa konalo v Trebišove a pripravili ho herci z Divadelného centra v Martine. Okrem toho, že divadlo bolo zábavné, veselé, komické a deti (i dospelí) sa na ňom veľa nasmiali, bolo i poučné. A to nie len zo stránky cudzieho jazyka, ale na konci nám zvieratká pripomenuli aj hlavnú myšlienku deja - a to, že často sa niečoho bojíme len preto, že to nepoznáme.