• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 27. 1. 2023 sa uskutočnilo školské kolo celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy, v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých ,,Hviezdoslavov Kubín“, ktorá je najstaršou a najprestížnejšou súťažou a zároveň vrcholným podujatím tohto druhu na Slovensku.

Do súťaže sa zapojilo 21 recitátorov. Súťažilo sa v troch kategóriách. Víťazi postupujú do ďalšieho kola. Všetkým recitátorom ďakujeme za umelecké stvárnenie slova a víťazom prajeme veľa úspechov v ďalšom kole.

I. KATEGÓRIA (2. - 4. ročník)

1. Horváthová Lea

2. Koreňová, Miriama

3. Mihajlo, Marek

II. KATEGÓRIA (5. - 6. ročník)

1. Lukáč, Šimon

2. Tálaj, Tobias

3. Macková, Anna

PRÓZA

1. Iľková, Margaréta

2. Novotná, Monika

III. KATEGÓRIA (7. – 9. ročník)

1. Škovránová, Lenka

2. Lukáčová, Sofia

3. Stanková, Nela

PRÓZA

1. Bérešová, Bianca

2. Gasperová, Frederika

• Vesmír a slnečná sústava - vyhodnotenie súťaže

• Dňa 20. 1. 2023 sa žiaci štvrtých ročníkov zúčastnili súťaže Vesmír a slnečná sústava, ktorú organizuje Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove.  Súťaž sa konala v CVČ v Sečovciach. Súťažilo sa v štyroch kolách, v ktorých si žiaci overili svoje vedomosti o vesmíre a slnečnej sústave. Všetkým zúčastneným ďakujeme a srdečne blahoželáme za umiestnenia.

2. miesto – Ela Antoliková a Miriama Koreňová

4. miesto – Olívia Kmecová a Ján Valiska

• Úspechy našich žiačok v literárnych súťažiach

• Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou udelila Čestné uznanie ELIŠKE IRRGANGOVEJ  v 1. kategórii súťaže Komiksiáda alebo komiksom k čítaniu.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a mesto TRSTENÁ udelilo DIPLOM BIANKE POHLOTKOVEJ za 3. miesto v próze - 3. kategória v celoslovenskej súťaži v literárnej tvorbe VODA PRE ŽIVOT - ŽIVOT PRE VODU.