• ENGLISH CHAMPIONSHIP

• Dňa 19.6. sa v areáli našej školy uskutočnil 2. ročník súťaže v anglickom jazyku pre žiakov 2., 3. a 4. ročníka pod názvom English Championship. Pre deti sme si pripravili 6 stanovíšť s aktivitami, pri ktorých ukázali, čo sa za tento školský rok na hodinách angličtiny naučili. V početnej a silnej konkurencii sa školskou šampiónkou stala JÚLIA DYMUNOVÁ z 2. ročníka, ktorá nestratila ani jediný bod. Víťazom srdečne blahoželáme a tešíme sa na 3. ročník súťaže.

1. miesto   - Júlia DYMUNOVÁ (2. ročník)
            2. miesto   - Viktória NOVOTNÁ (2. ročník)
            3. miesto   - Ela ANTOLÍKOVÁ (4. ročník)
          • Karneval

• Princezné, zvieratká, hrdinovia a iné zaujímavé bytosti sa zišli v piatok 9.6.2023 na karnevale v KD v Sečovciach. Zatancovali a zabavili sa pri rezkej hudbe, občerstvili, pohostili i zasúťažili. Toto všetko pre žiakov prvého stupňa pripravili naši deviataci. Ďakujeme :)

Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval.

• Deň detí

• Slnečný deň detí sme celý strávili spolu zábavnými aj poučnými aktivitami. Žiaci 1.stupňa boli na miestnom ihrisku, kde mali športové aktivity. Žiaci zo strednej spojenej školy nám predviedli, ako sa brániť pred útočníkom, ako oni zasahujú voči útočníkovi. Hasiči porozprávali o svojej práci, ukázali nám, ako zasahujú pri požiaroch, aké používajú náradie, nástroje, oblečenie. Popoludní sme povystrájali v pene a osviežili sa jemnou sprchou 😊 . Svoje sily a zručnosti žiaci ŠKD otestovali na športových stanovištiach v areáli školy pripravené staršími kamarátmi zo strednej spojenej školy.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň detí.

• Škola v prírode

• Žiaci 3. a 4.ročníka našej školy prežili v dňoch 22.5. – 26.5.2023 krásny, zaujímavý a veselý čas  strávený v škole v prírode v penzióne Medvedica v Štrbe. Každý deň sme si vyplnili pútavým programom. Spoznávali sme blízke okolie – archeologické nálezisko Šoldov, Jánošíkovu stupaj, Štrbu, Štrbské pleso, Hrebienok. Navštívili sme aj interaktívnu galériu svetla na Hrebienku – Kvantárium a nádherný hrad v Kežmarku. Naživo sme videli rôzne rastlinky, o ktorých sme sa učili na prírodovede a miesta, ktoré poznáme z vlastivedy. Cesta vláčikom TEŽ alebo zubačkou bola pre niektorých prvá – nový zážitok. Duchovnú posilu sme načerpali na svätej omši v kostolíku na Štrbskom plese. Vychádzky a túry sme hravo zvládli. Celý spoločne strávený čas bol pre nás obohacujúci. Sme vďační za všetko, najmä za to, že sme sa všetci v poriadku vrátili domov 😊.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Škola v prírode.