• Šaliansky Maťko

• Dňa 20. 12. 2022 sa uskutočnilo školské kolo v umeleckom prednese povesti ,,ŠALIANSKY MAŤKO J. C. HRONSKÉHO“. Súťažilo sa v troch kategóriách. Víťazi postupujú na okresné kolo. Všetkým recitátorom ďakujeme za umelecké stvárnenie slova a víťazom prajeme veľa úspechov na okresnom kole.

I. KATEGÓRIA: 2. – 3. ročník
            bez recitátorov

II. KATEGÓRIA: 4. – 5. ročník
            1. miesto Matej Iľko (postup na okresné kolo)
            2. miesto Tobias Talaj
            3. miesto Bianka Pohlotková

III. KATEGÓRIA: 6. – 7. ročník
            1. miesto Samuel Šándor (postup na okresné kolo)
            2. miesto Margaréta Iľková
            3. miesto Karolína Balogová

• Pytagoriáda - vyhodnotenie

• V dňoch 7. a 8. decembra 2022 sa 36 žiakov 3. až 8 ročníka zapojilo do školského kola pytagoriády.  Žiaci riešili vo svojich kategóriách 15 príkladov, pričom aby sa stali úspešnými riešiteľmi rozhodovalo správne vyriešenie  aspoň 10 príkladov a čas.

Najlepší dvaja úspešní riešitelia vo svojich kategóriách postupujú na okresné kolo.

Kategória P3

Michal Čopík - 1. miesto, Michal Vojčík - 2. miesto, Andrej Lištiak - 3. miesto

Kategória P4

Ján Valiska - 1. miesto, Eliška Irrgangová - 2. miesto, Ester Bajusová - 3. miesto

Kategória P5 - neboli úspeční riešitelia

Kategória P6 - neboli úspešní riešitelia

Kategória P7

Anna Mária Ančočiková - 1. miesto, Alžbeta Macková - 2. miesto

Kategória P8

Veronika Tóthová - 1. miesto, Lenka Švranová - 2. miesto, Frederika Gasperová - 3. miesto

Všetkým zúčastneným ďakujeme a víťazom srdečne blahoželáme.

• Olympiáda z anglického jazyka - vyhodnotenie

• Dňa 29. novembra 2022 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku, v ktorom si žiaci našej školy preverili svoje vedomosti v konkurencii tých najlepších. Súťažilo sa v štyroch kategóriách – gramatika, čítanie s porozumením, počúvanie a rozprávanie. Víťazi si zároveň zaistili postup na okresné kolo. Všetkým zúčastneným ďakujeme a víťazom srdečne blahoželáme.

Kategória 1A

1. miesto             Anna ANČOČIKOVÁ