• Testovanie deviatakov

• Dňa 20. marca 2024 sa uskutoční Testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl vrátane žiakov so zdravotným znevýhodnením (okrem žiakov s mentálnym postihnutím).

Testované predmety: matematika a slovenský jazyk a literatúra.

Povolené pomôcky: kalkulačka, rysovacie pomôcky, modré guľôčkové pero.

Zakázané pomôcky: mobilné telefóny, výpisky, študijné materiály, učebnice apod.

Náhradný termín sa uskutoční 4. apríla 2024.

Základné informácie k Testovaniu T9 2024 nájdete TU

Špecifikácia testu z matematiky nájdete TU

Špecifikácia testu zo slovenského jazyka a literatúry nájdete TU

Viac informácii o testovaní: www.nivam.sk

• Filmové predstavenie

• Deň polročného vysvedčenia si žiaci 1. – 5. ročníka spestrili návštevou filmového predstavenia Esá z pralesa 2 v Kine Slávia Trebišov. Nové dobrodružstvo kamarátov z pralesa, ktorí prešli celý svet od ľadových krajín severu, cez Európu, Áziu a Blízky východ, nás zabavilo, očarilo i poučilo. No najdôležitejšia je myšlienka, že kamarátstvo, spolupráca a vytrvalosť pomôžu zdolať prekážky a vyhrať nad zlom.