• Deň Zeme

• 22. apríl je už zopár desiatok rokov spojený s Dňom Zeme. Po celom svete ľudia rôznych vekových kategórií organizujú aktivity zamerané na jej ochranu a zveľaďovanie.

My sme sa v tento deň zamerali na recykláciu odpadkov. Prostredníctvom prezentácie, ktorú pripravila pani učiteľka Wurschnerová, sme sa najprv naučili, čo sa recykluje, ako sa ďalej recyklované veci spracuvávajú a tiež sme si vyskúšali odpadky správne roztriediť. Na záver bol pre žiakov pripravený kvíz o recyklovaní, víťazmi ktorého sa stali siedmaci.

• Dvaja z jednej lavice

• "Dvaja z jednej lavice", je mestská súťaž, ktorú organizuje každoročne CVČ Sečovce pre žiakov 6. ročníka.

Našu školu reprezentovali dve dvojice Anna Macková, Sofia Bučeková a Ondrej Gutek, Tobias Talaj.

Ondrej Gutek a Tobias Talaj sa umiestnili na 1. mieste.

• Krajské kolá biblických súťaží

• 18. apríla 2024 sa v Košiciach uskutočnilo krajské kolo Biblickej súťaže.

V kategórii A (1. a 2. ročník) sa umiestnilo družstvo v zložení: Ela Uličianska, Timotej Molnár, Dorota Molnárová na  3. mieste.

B kategóriu  (3. a 4. ročník) zastupovali Marek Mihajlo, Michal Čopík, Matúš Mihajlo a ziskali 3. miesto.

Obidve družstvá postupili do celoslovenského/metropolitného kola.

Krajské kolo Biblickej olympiády sa uskutočnilo 16. apríla 2024 v Košiciach.

Ela Antoliková, Ella Bérešová a Miriama Koreňová sa umiestnili na 3. mieste v  1.kategórii.

Srdečne blahoželáme!

• Jazykový kvet

• „Jazykový kvet“ je celoštátna postupová súťaž v cudzích jazykoch v dvoch vetvách „Poézia & próza“ a „Dráma“ určená pre vekové kategórie od štyroch do devätnásť rokov.

Lenka Škovranová, žiačka 9. ročníka, sa umiestnila v krajskom kole tejto súťaže, kategória II., podkategória AJ na 3. mieste.